5.5. Kanianske biliardové hry, 5. kolo, hra č.8

Letný Turnaj Dvojíc – POINT Trenčín hra č.9
Spravodaj víkend Sulovce/2023
Napísal Roman Čertík
Sobota, 30 December 2023 00:00

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

takto netradične sa hlásim medzi sviatkami – absolvovali sme zaujímavú vec, pozvali nás do Súloviec na priateľský zápas v snookri. Dohodli sme sa, že si zahráme 3 na 3, každý s každým, plus všetky kombinácie dvojíc. Hralo sa na 1 frame, maximálne 25 minút – najprv som si myslel, že to je zbytočné, ale veru sa to celkom hodilo – stôl v Súlovciach je totiž “prísny”, nie ako náš bývalý v Kanianke. Prostredie príjemné, bývalá obradná miestnosť obecného úradu ako keby bola práve na 1 snookrový stôl projektovaná Wink. A tak sme sa po krátkom zoznámení s priestorom a stolom pustili s vervou do hry. Pozrime sa, ako dopadli jednotlivé zápasy, kde si pamätám, pridávam aj krátky komentár

1. rotácia

Daniel – Filip 25:49 – Daniel tvrdil, že má už nejaký čas výkonnostnú krízu, čo sa prejavilo veru aj v zápase, a tak Filip bez väčších problémov vyhral

Michal – Roman 20:32 – tažký zápas, Mišo spočiatku dosť vyhrával, a ja nie a nie sa trafiť do tých malých jamiek, ale napokon sa mi podarilo zápas otočiť

Milan – Vlado 27:15 – Milan hral veľmi pekne, nielen tento zápas, ale aj ostatné

Daniel/Michal – Filip/Roman 9:40 – po rozpačitom začiatku sme sa napokon pekne s Filipom rozbehli a jasne vyhrali

2. rotácia

Michal – Filip 27:31 – frustrovanému Filipovi, ktorému na stole s malými jamkami padalo ďaleko menej, ako bol zvyknutý u nás v herni, celý čas prehrával, podarilo sa mu otočiť až v úplnej koncovke

Milan – Roman 7:16 – po 15 minútach bol stav asi 5:2, ani jednu farebnú sme nedali – mne sa napokon nejaké 2 podarilo dať, a tak som v tomto zápase s rekordne nízkym skóre utrpel výhru ja

Daniel – Vlado 17:20 – Daniel opäť potvrdil hernú krízu a prehral aj dobre rozohratý zápas s Vladom

Milan/Michal – Vlado/Filip 18:37 – po sérii vyrovnanejších zápasov sa Vlado s Filipom utrhli a vyhrali bez väčších problémov

3. rotácia

Milan – Filip 47:18 – Filipovi naďalej nepadalo, zato Milan sa poriadne rozbehol a jasne vyhral. Treba uznať, že hral veľmi pekne

Daniel – Roman 42:8 – tu Daniel ukázal, ako to vyzerá, keď mu ide – ja nie a nie nič trafiť, zato on dal snáď každú guľu, čo sa dať dala – parádny výkon a riadna nakladačka pre mňa – prehral som na “ippon”, ešte pred časovým limitom…

Michal – Vlado 17:26 – Michal spočiatku viedol, ale Vlado opäť lepšie zvládol koncovku, a tak sme všetci traja skončili s bilanciou 2 výhry a 1 prehra, za domácich Milan 2 body, Daniel 1 a Michal zostal bez bodu.

Daniel/Michal – Vlado/Roman 22:27 – z 25 minút sme prehrávali 24 a pol – až tesne pred koncom sa mi podarilo dať červenú cez celý stôl a nahrať Vladovi na čiernu, tak sme na poslednú chvíľku ukmínili aj tieto dvojice Laughing

Celkovo teda Súlovce – Kanianka 3:9

Ďakujeme domácim za pozvanie, pohostenie, priateľskú atmosféru a dobrý zápas – myslím, že by z toho mohla vzniknúť zaujímavá medzisviatočná tradícia. Takže vidíme sa o rok – a možno aj skôr Wink

Posledná úprava Sobota, 30 December 2023 12:51