20.4. Slovenský pohár, 4. kolo, Galaxia Bratislava

Letný Turnaj Dvojíc – POINT Trenčín hra č.9
Pondelok, 30 Marec 2015 00:00

Vložené 20/4

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

hoci na písanie by bolo toho neúrekom (ME v biliarde, MS v snookri, Senior cup, Junior cup, Kanianske biliardové hry, ...), som momentálne extrémne pracovne vyťažený, a nemám žiaľ čas písať.

Ak bude trochu viac času, niečo napíšem, zatiaľ som len dal tabuľky po včerajšom kole Kanianskych biliardových hier na svoje miesto a upravil nasledujúci program.

Na túto chvíľu všetko :-(

uplynulý víkend bolo k videniu na Slovensku všeličo, ale ja som tam nebol, takže len krátko. A krátko aj zo sveta :-)

Medzištátny zápas „Po 20-tich rokoch“ Slovensko – Poľsko, Ružomberok

Mňa osobne potešili 2 veci – že taký zápas vôbec bol, a že naši držali s Poliakmi krok a rozhodovali až záverečné štvorhry.

Best of East, Ružomberok, 50 hráčov

V Ružomberku bol cez víkend naozaj biliardový sviatok – v piatok reprezentačný zápas a cez víkend Best of East. V kvalitnej konkurencii sa nestratili ani naši – 3 postúpili do 16tky, všetko reprezentanti z piatkového zápasu (Polách, Koniar, Hajdúch), okrem nich 3 Rumuni, 2 Česi a najviac bolo podľa očakávania Poliakov (8). Do štvrťfinále postúpili všetci hráči Rumunska, náš Polách a 4 Poliaci. Po Koniarovi vyradil Fortunski aj Polácha, v semifinále tak zostali 2 Poliaci a 2 Rumuni. Turnaj napokon vyhral práve Fortunski, ktorý semifinále (proti Ladanymu) aj finále proti krajanovi Juszczyszynovi vyhral 9:8...

1. Fortunski (POL)
  2. Juszczyszyn (POL)
  3. Gindac a Ladany (obaja ROM)

5. Polach (SVK), Babica, Walter (obaja POL), Toader (ROM)

Pavúka nájdete na:

Zo sveta

Players championships v snookri, Bangkok, Thajsko

Tento turnaj bol pre 32ku najlepších hráčov v poradí série menších turnajoch, známych ako European tour (odtiaľ postúpilo 24 najlepších z celkového poradia), alebo Asian tour (8). Z víťazstva, vôbec prvého vo svojej 24 ročnej kariére (profesionál je od roku 1991) sa tešil Joe Perry, ktorý svoj najlepší snooker hrá teraz, po svojej 40tke (aké povzbudenie pre nás, čo sme 40+ ...). Určite ho potešila aj najväčšia výhra – 100000 GBP. Aj spôsob, akým ju získal – vo finále s Markom Williamsom totiž prehrával už 0:3 v zápase hranom do 4...